Recenze

Byli jste s mými službami spokojení? Pro mou práci je osobní doporučení stěžejní. Budu moc ráda, když mi napíšete emailem krátkou referenci nebo klidně celý Váš příběh. Může inspirovat a posílit další ženy a pomoci jim při váhání, zda je pro ně podpora duly to pravé.

Zkušenosti klientů:

Míšu jsem našla přes facebookovou skupinu, protože jsem chtěla k druhému porodu využít i služeb duly. Měla jsem domluvenou porodní asistentku, ale nebyla jsem si jistá, jestli u porodu bude moci být i partner z důvodu hlídání starší dcery. Chtěla jsem proto mít jistotu, že budu mít doprovod a také případně i odvoz do mimopražské porodnice. S Míšou jsme se sešly několikrát před porodem, šlo vždy o příjemná setkání. Míša se o mě moc hezky starala a zároveň šlo i o čas věnovaný mně a miminku, což jsem hodně ocenila. S dvouletou dcerou doma totiž nebylo tolik prostoru řešit těhotenství a celkově se na situaci naladit. Hodně mi pomohlo, že jsem s Míšou mohla i otevřeně mluvit. Míša se také hodně zajímala o to, jaký postoj má k porodu můj partner a jak si svoji roli představuje. Probíraly jsme detailně mé porodní přání a řešily jsme i konkrétní věci, se kterými se Míša setkala v mnou vybrané porodnici, protože tam již doprovázela. Jedna schůzka pak proběhla i online, aby se Míša mohla seznámit a sladit s mojí porodní asistentkou.

Co se týká konkrétní péče: Míša mi během těhotenství dělala rebozo péči – do té zaškolila i partnera, takže jsme pak s rebozem cvičili i sami, moc příjemné byly i Access Bars, ukázala mi, jak vázat bříško a také mi tejpovala břicho před porodem i po něm. Zapůjčila mi i rebozo šátek a knihy, které jsem si vybrala. Samozřejmostí pak bylo využití aromaterapie. Vůni, kterou jsem si vybírala, pak Míša použila i u porodu a bylo to moc fajn. Míša mi byla po celou dobu pohotovosti plně k dispozici na telefonu (dokonce již o týden dříve). Když jsem pak byla „po termínu“, řešily jsme spolu také způsoby, jak přirozeně popohnat porod a co můžu doma zkusit včetně konkrétních doporučení. Ta nakonec zabrala a samotný porod pak proběhl dost rychle. Vzhledem k tomu, že jsem měla hodně silné poslíčky již 2 dny před vlastním porodem, byla jsem ráda, že můžu s dulou vše průběžně konzultovat. V den porodu pak Míša dorazila k nám domů a moc mi pomohla zvládat kontrakce, než jsme vyrazili do porodnice. Porodní sál jsme si moc „neužili“, jelikož jsem porodila 30 minut po příjezdu. 🙂 Můj druhý porod proběhl bez jakýchkoliv lékařských zásahů pouze za přítomnosti PA, duly a partnera – vše vyšlo přesně tak, jak jsem si představovala. Míša s námi pak byla i při bondingu, pohlídali jsme společně i další detaily, např. aby dceru odnesli a vyšetřili až po 2h, jak jsme chtěli, a ne ihned po porodu. Celkově byla po porodu velmi příjemná atmosféra. Míša se celou dobu zajímala, jestli něco nepotřebuji, dávala mi napít, osvěžovala mě atd. Já jsem prostě nemusela vůbec nic kromě sebe a miminka řešit. Míša se za námi zastavila i na návštěvu doma po porodu. Zajímala se, jak mi je, jak jde kojení (naštěstí jsem jako druhorodička neměla problém) a udělala mi tejpy na lepší zavinování dělohy. Hrozně moc mi pomohlo, že si během návštěvy pohrála se starší dcerou a přinesla nám ještě výborný domácí vývar – wow :))


Chtěla bych ti Míšo moc poděkovat za výbornou péči a přeji ti mnoho dalších spokojených klientek, které mají z porodu krásný a pozitivní zážitek <3 

Kristina

Míša pro nás byla velkým přínosem, a tak jí velmi ráda doporučím dál. Její webové stránky pro mě byly prvním jasným ukazatelem, že práci duly bere jako poslání a dělá ji s láskou. Chtěla jsem zvládnout porod s co nejméně traumaty – bohužel mám z dětství trauma z doktorů a celkově personálu nemocnic. Chtěla jsem mít u porodu proto ještě někoho kromě manžela, kdo bude mimo naše porodní emoce a bude stát za námi. Celá spolupráce s Míšou byla přesně taková, jakou jsem potřebovala. 

Míša mě nasměrovala a podpořila k návštěvám fyzioterapie (měla jsem velké bolesti stydké spony, až jsem skoro nemohla chodit). Poslala mi kontakty na osvědčené fyzioterapeutky. Ukázala manželovi, jak mi ulevit rebozem, jak uvázat zavinovací šátek a jak nalepit tejpy pro úlevu od bolesti. Rebozo nám i půjčila, abychom nemuseli kupovat svoje. Tejpy se osvědčily, velmi mi pomohly. Konzultovala s námi porodní přání. Míša se věnuje i Access Bars terapii. Mám zkušenosti s klasickými psychoterapiemi, ale toto bylo něco úplně jiného a musím říct, že jsem se dostala za hodinu a půl s Míšou ve své hlavě dál než za x měsíců klasických terapií! Dále mě Míša psychicky držela a podporovala při rychle se měnící situaci v porodnicích kvůli COVIDu. Nakonec se díky Míše a jejímu nápadu podařilo, že s námi byla i při porodu (ačkoliv to oficiálně nešlo), díky udělení výjimky. Na Míše je vidět, že se snaží hledat i neobvyklá řešení situací, přemýšlí „out of the box“.

V 36. tt mi odešla hlenová zátka a Míša ochotně přesunula další schůzky a pohotovost k porodu na dřívější termín, kdyby se náhodou porod spustil. Byla jsem za to velmi vděčná a nakonec intuice, kterou Míša měla (s přesunem schůzky i s držením pohotovosti již o 2 týdny dříve), se vyplatila. Plodová voda praskla ve 37. tt. V porodnici byla Míša skvělou podporou nejen pro mě, ale i pro manžela. Starala se o nás oba, manžela směrovala, aby se mohl lépe zapojit, což velmi ocenil. Několikrát se Míša ozvala s připomenutím mého porodního přání. Také mi vyjednala čas, který jsem potřebovala, na rozhodnutí ohledně zásahů do porodu. Nakonec byl porod opravdu strašně rychlý, spousty věcí jsme ani nestihli. Stihli jsme akorát aromaterapii, na kterou je mimochodem Míša taky školená, a bylo to fajn. Naše malá byla na světě asi za hodinu a čtvrt od příjmu. V té rychlosti jsme zapomněli, že manžel chtěl přestřihnout pupeční šňůru, ale zase tam Míša byla a připomněla manželovi, že to chtěl udělat on (bez Míši bychom o tento zážitek asi přišli).

Míša mi po porodu několikrát do porodnice psala moc hezkou sms či e-mail vždy plný lásky, podpory a pochopení. Následně k nám dorazila na poporodní schůzku, kde jsme se věnovali správnému přisátí k prsu, různým technikám kojení, ale i podpoře mé psychiky. Udělala mi tejpy pro podporu zavinutí dělohy. A jako dárek, který teda je opravdu nad rámec její práce a svědčí to o tom, že Míša to opravdu dělá srdcem, mi přinesla celý den tažený domácí vývar. Musím říct, že mi tím vyrazila dech, taková „velká drobnost“. 🙂

Míšu opravdu můžu jen a jen doporučit. Míša je velmi jemná a citlivá vůči ostatním lidem, empatická a dokáže se velmi dobře vcítit do pocitů druhé osoby. Dokáže být podporou, ve správnou chvíli říct správné věci. Míša je také velmi přátelská, umí se naladit na atmosféru, být energická a ve správnou chvíli zase ustoupit do pozadí, což je při této profesi velmi důležité. Podpora v našich přáních byla z její strany maximální, zároveň se nám líbilo, že dokázala i říct upřímně, že tohle nám možná v porodnici nesplní nebo že by to mohlo dopadnout i jinak. Prostě nás připravit i na alternativní řešení. Líbilo se mi, že nám „nemazala med kolem pusy“, jak bude všechno jenom růžový. Uměla pracovat s mými úzkostmi a strachy, ale zároveň přiznat, že některé mé strachy můžou být reálné.

Dula Míša a její služby, to byla ta nejlepší investice v našem životě, rozhodně bych bez duly rodit znovu nešla. Ta podpora za to opravdu stojí, člověk ví, že na to není sám. Že má někoho, kdo ho podepře, kdo mu kryje záda a vždycky se na něj může obrátit. U Míši vím, že to tak je na 1000%. Celý můj porod hodnotím velmi hezky, bez traumat, a to i díky Míše <3 

Amy

Míšu jsem si vybrala, protože na mě působila jako klidná, milá, vzdělaná a racionálně smýšlející osoba. Nelehkého úkolu poskytnout podporu jako dula dule se zhostila skvěle, dodala mi pocit jistoty, že tu pro mě a moji rodinu bude v jakékoliv situaci. Našla si své místo i v rámci mého silného „porodního týmu“ dvou PA a manžela. Při mém krásném a rychle běžícím domácím porodu vždy intuitivně věděla, kdy a kde je jí potřeba a kdy naopak ustoupit do pozadí. Jsem Míše moc vděčná a její služby můžu jen doporučit.

Eliška

S Míšou jsem byla velice spokojená, jak s přípravou na porod, tak i během porodu. Manžel je cizinec a dorozumí se pouze anglicky. Míša mu vše vysvětlila a překládala i v porodnici. Cením si především přátelského přístupu, přehledu v oblasti péče o těhotné a rodící ženy a praktických zkušeností. Míša umí uklidnit, navodit příjemnou atmosféru pomocí aromaterapie, pomoci s rotováním miminka do správné polohy před porodem pomocí rebozo šátku, poradit ohledně kojení a péče o miminko a mnoho dalšího. Míšu jako dulu mohu jen doporučit.

Martina

Míšo, děkuji za konzultaci k mému prvnímu těhotenství. Přesně toto jsem potřebovala k utřídění myšlenek. Navedla jsi mě dobrým směrem – nebudu si v sobě téma porodu „blokovat, protože je na ně ještě spousta času“, ale naopak si díky Tobě začínám v hlavě pomalinku budovat první představy o svém porodu. Měla jsem dojem, že představu nemám žádnou, ale díky tomu, že jsem vše s Tebou mohla nahlas probrat, se ukázalo, že ji vlastně v sobě mám docela jasnou. Opravdu se po setkání s Tebou cítím mnohem klidnější a spokojenější. Teď se můžu víc zaměřit na miminko a méně se obávat.

Míša se o mě poté skvěle starala od příchodu z porodnice. Poradila mi, jak ošetřovat jizvu po císařském řezu, nalepila tejpy podporující hojení a celkově mi pomáhala zpracovat celý porodní zážitek a naučit se mít jizvu ráda. Navíc nám ochotně odpovídala na všechny naše otázky ohledně miminka a péče o něj. Hodně nám pomohly praktické rady a tipy na kojící polohy byly k nezaplacení. V rámci poporodní péče jsem s Míšou vyzkoušela i skvělou relaxační metodu Access Bars, po které jsem se cítila krásně odpočatá a uvolněná. Její služby moc doporučuji!

Jitka

It is difficult to imagine what our birth experience would have been like without Misa. Misa was there to support us every step of the way. From preparation before the birth, to navigating difficult and unexpected news, and finally during the birth itself she made us feel capable and provided us with all the tools and support needed to have an amazing birth. Although my labor was long and challenging, Misa’s calming and encouraging presence beautifully guided me through it all. In the end, it was one of the most powerful and transformative experiences of my life. I could not have done it without her. I cannot recommend her highly enough.

Tessa & Adam