O mně

Mgr. Michala Klimešová

Co předcházelo dulování 🙂

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, a poté jsem pracovala (a stále ještě při rodičovské pracuji) jako Produktová specialistka pro Life Science v české rodinné firmě P-LAB.

Celý život mě provází potřeba pomáhat a měnit svět k lepšímu. Byť by to byl jen bezprostřední svět okolo mě. Tato potřeba po narození mojí dcery vykrystalizovala v jasný směr – podporovat ženy během těhotenství, porodu a po něm.

Práci duly považuji za celoživotní cestu sebevzdělávání, osobního rozvoje a získávání zkušeností. Jsem vděčná za to, že jsem ji mohla objevit.

Budu ráda, když se moje cesta spojí s tou vaší po tak křehké a nezapomenutelné období, jakým je těhotenství, porod a šestinedělí. Nabízím vám svou přítomnost, energii, podporu a porozumění. Mým cílem je pomoci vám vzít porod do vlastních rukou.

Zajímám se o různé formy terapií, osobní rozvoj při mateřství, kontaktní rodičovství a respektující přístup k dětem.

Motivace stát se dulou

Na první aprílový den v roce 2019 jsem porodila svou holčičku. Přišla na svět jemně a klidně v respektujícím prostředí vybrané porodnice. Díky nastudovaným informacím, intenzivní práci na psychice a úžasné porodní asistentce se naše dcera mohla narodit bez léků, ve svém tempu, vědomá a bdělá. A já jsem mohla prožít skutečně transformující zážitek, objevit skrytou sílu v sobě a později také své životní poslání.

Chtěla bych, aby každá žena měla možnost vzít porod do svých rukou, stejně jako šestinedělí a kojení. Myslím, že práce dul bez nadsázky posouvá svět kupředu. Rodí se klidné děti a vyrovnané a ukotvené ženy-matky, které nalezly svou vlastní hodnotu. Myslím, že tak celá společnost dostává šanci proměnit se k lepšímu.

Vzdělání

  • Jaro 2021- nyní: mentorovaná dula
  • Září 2021: kurz Access Bars (Pavel Mencl)
  • Březen 2021: kurz Jak pečovat o císařovnu (Dagmar Ludvíčková)
  • Březen 2021: kurz laktačního poradenství Přirozené kojení (Michaela Topinková)
  • Podzim 2020 / jaro 2021: kurz pro duly (Ammadula Akademie)
  • 2019: kurz Výchova nevýchovou
  • 2019: kurz Miminko, neplakej (Zuzana Šmidrkalová)
Certifikát Access Bars 2021
Certifikát Jak pečovat o císařovnu 2021
Certifikát Přirozené kojení 2021
Certifikát Ammadula Akademie 2020