O mně

Mgr. Michala Klimešová

Co předcházelo dulování 🙂

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, a poté jsem pracovala jako Produktová specialistka pro Life Science ve firmě P-LAB.

Celý život mě provází potřeba pomáhat měnit svět k lepšímu. Byť by to byl jen bezprostřední svět okolo mě. Tato potřeba po narození mojí první dcery vykrystalizovala v jasný směr – pomáhat ženám při těhotenství, porodu a po něm.

Během prvního těhotenství jsem objevila kurz Jemného zrození a s partnerem jsme jej absolvovali, protože jsme o porodu vůbec nic nevěděli a docela jsme se ho báli. Kurz byl tou nejlepší investicí, kterou jsme pro naši rodinu udělali. Díky němu a intenzivní práci na sobě jsme zažili nádherný zcela přirozený porod naší holčičky v respektujícím prostředí a jedinečný bonding s vědomým a klidným děťátkem.

Přesto šestinedělí a kojení pro mě znamenalo velký boj a problémy s psychikou, které byly jedním z prvních impulsů k tomu začít studovat, jak bych mohla pomoci sama sobě. Čím více jsem studovala, tím více jsem chtěla vědět a cítila jsem podvědomé volání. Někam mě to táhlo, ale netušila jsem, kam.

Pak jsem narazila na kurz pro duly od Ammadula akademie a jejich motto “Představte si, že děláte práci, kterou milujete”. A podvědomé volání se dostalo jasný směr. Najednou se přede mnou otevřela celoživotní cesta sebevzdělávání, získávání zkušeností a osobního rozvoje, spojená s pomocí ostatním ženám. Cesta duly. Jsem vděčná za to, že jsem ji mohla najít. 

Budu ráda, když se moje cesta spojí s tou vaší po tak křehké a nezapomenutelné období, kterým je těhotenství, porod a šestinedělí. Nabízím vám svou přítomnost, energii, podporu a porozumění. Mým cílem je pomoci vám vzít porod do vlastních rukou.

Nabízím Vám konzultace během těhotenství, doprovod k porodu a poté pomocnou ruku a naslouchající srdce v období šestinedělí. Zároveň poskytuji laktační poradenství a terapie Acces Bars, které mně osobně velmi pomohly.

Zajímám se o různé formy terapií, osobní rozvoj při mateřství, kontaktní rodičovství a respektující přístup k dětem. Absolvovala jsem kurz Výchova Nevýchovou a jeho hodnoty “žiju” se svou dcerou už od miminka.

Motivace stát se dulou

Přesně na Apríla v roce 2019 jsem porodila své první dítě. Moje holčička přišla na svět jemně a klidně v respektujícím prostředí Neratovické porodnice. Před porodem jsme s mužem absolvovali kurz Jemného zrození a myslím, že to byla jedna z nejlepších investic, jakou jsme pro naši rodinu udělali. Díky informacím z kurzu a intenzivní práci na sobě se naše dcera mohla narodit láskyplně, ve svém tempu, vědomá a bdělá. A já jsem mohla prožít neskutečně transformující zážitek, objevit svou skutečnou sílu a později objevit svůj životní sen.

Když občas slyším hororové porodní příběhy žen, je mi smutno. Chtěla bych, aby každá žena měla možnost vzít porod do svých rukou. Stejně jako šestinedělí a kojení. Myslím, že práce dul bez nadsázky mění svět, posouvá ho. Rodí se klidné děti a vyrovnané a silné ženy-matky, které nalezly svou vlastní hodnotu. Myslím, že jedině tak celá společnost dostane šanci proměnit se k lepšímu. Chci být u toho. 

Od svého prvního porodu vlastně neustále studuji a někam mě to táhne. Na jedné rodinné dovolené, když jsem měla čas si vydechout a jen tak být, jsem měla pocit, jako bych zaslechla volání, jako bych se našla. Došlo mi, že od toho silného porodního zážitku neustále něco podvědomě hledám. Něco naplňujícího, co má hluboký smysl. Že mám potenciál stát se dulou. Zvládla jsem být dulou sama sobě během úplně prvního porodu. A to jsem dříve bývala uzlíček nervů i při mnohem méně důležitých událostech. 

Chci proto pomáhat ostatním ženám, aby jejich těhotenství bylo klidnější, aby prožily jemný porod bez strachu a v šestinedělí nebojovaly samy se sebou a s kojením tolik, jako já.

Vím, že mám ještě rezervy. Nevadí mi ale na sobě pracovat a pořád se učit a rozvíjet. Jsem tak v životě šťastnější. Téma osobního rozvoje je mi velmi blízké a jeho stopy najdete i v mé dulí práci, článcích na blogu a příspěvcích na Instagramu.

Vzdělání

  • Jaro 2021- nyní: mentorovaná dula
  • Březen 2021: kurz Jak pečovat o císařovnu (Dagmar Ludvíčková)
  • Březen 2021: kurz laktačního poradenství Přirozené kojení
  • Podzim 2020 / jaro 2021: kurz pro duly Ammadula Akademie
Certifikát Jak pečovat o císařovnu 2021
Certifikát Přirozené kojení 2021
Certifikát Ammadula Akademie 2020